Thermo Fisher

Společnost Thermo Fisher Scientific USA (dříve EGS Gauging) je v celosvětovém měřítku nejznámější firmou na trhu s 6500 instalovanými přístroji pro online měření a regulaci plochých pásových materiálu a jejího dalšího zušlechťování a úprav s divizí v Německu-65549 Limburg.

Oblast použití

Tyto velmi sofistikované přístroje se používají k optimalizaci kvality produktů, umožňují docílit velmi zajímavé úspory surovin jako jsou např. PE, PP, PS, Nylon, EVOH, PET, kopolymerů etylénu a polymerových lepidel, zlepšit kvalitu, snížit zmetkovitost při najíždění výroby a při seřizování strojního zařízení.


Instruktážní video bezdotykového měření

Náklady na instalaci a provoz měřících systémů jsou velmi nízké-vzduch, voda, dusík a speciální kabely, velmi rychlá návratnost investice v návaznosti na objem a cenovou náročnost vstupních surovin.

  • extruze mono a biaxiálně orientovaných folií /BOPET, BOPP/, coextruze, extruze folií a desek, extruzní provrstvování a laminace .
  • povrstvení  ráklové, válcové, extruzní, tandemové extruzní povrstvení, laminace, saturace, povrstvení široko- štěrbinovou tryskou /typické použití u obalů pro tekutiny, adhesivní povrstvení, polyethyleny, bariérové materiály, sofistikované aseptické obaly
  • kalandrování vinylu, gumy, textilu,drátu a kaučuku. Typické použití  pro kalandrování pneumatik- gumárenský průmysl
  • stavebnictví pro střešní  materiál,podlahové krytiny, brusný materiál, zátěry koberců, kamenná a skelná vata, uhlíková vlákna. Umělá hmota zesílená  skelnými vlákny, antivibrační materiál
  • vlies  pro technologie air laid, mykání, meltblown,  spunbonded, spunlaced, zpevnění vodním paprskem, vlies pojen jehlou

Portfolio senzorů s technologiemi nukleárního, rentgenového, infračerveného a optického měření:

Senzor na měření plošné hmotnosti

Senzor na měření plošné hmotnosti se speciální konfigurací optických komponentů sníží citlivost  provozních nepřesnosti ve všech třech osách, kolísání  pásového vedení a oscilace.

Senzor X-Ray Master

Senzor X-Ray Master je silný, kolimovaný zdroj energie umožňující rozpoznání pruhů od 1,25 mm s bezhlučným signálem. Je použitelný v různých měřitelných štěrbinách od 15 do 600 mm

Senzor SpectraBeam

Senzor SpectraBeam jedinečný celospektrální infračervený senzor umožňuje odečítání  mezi rozdílnými komponenty, vystavuje chemické analýzy umělých hmot,povrstvení, vliesového a pojivového materiálu, měří koextruzní vrstvy, vlhkost, směsi vláken a jednotlivé vrstvy, Systém provádí měření každých 300 mikrosekund.

Senzor Air Caliper

Senzor Air Caliper umožňuje nekontaktní  měření tloušťky pro pěnové materiály, nekovové materiály a produkty s variabilní hustotou.

Senzor ShadowMaster

Senzor ShadowMaster je optický, nekontaktní  měřič tloušťky. Senzor produkuje vířivý proud, který se odráží od válce a tím vyrovnává potenciální nerovnosti probíhajícího pásu materiálu. Je vhodný pro středně těžké až těžké umělé hmoty, kaučuk-gumu, povrstvené substráty, papír, textil a kompozitní materiály.

Vícevrstvé foukané folie - měření a regulace

Odkaz na výrobce